Pierwsza pomoc w testach na prawo jazdy: będzie więcej pytań

Baza pytań stosowanych w testach  na prawo jazdy ma być powiększona o nowe pytania dotyczące pierwszej pomocy. Aby tak się stało musi dojść do zmian w prawie drogowym, a te mają zajść jeszcze w tym roku.

W testach na prawo jazdy pojawi się więcej pytań. Ministerstwo infrastruktury zamierza  uczyć przyszłych kierowców zasad tworzenia i korzystania z korytarzy życia. Aby tak się jednak stało musi dojść do zmian w kodeksie drogowym.

  • będą zmiany w kodeksie drogowym
  • do testów na prawo jazdy trafią nowe pytania z pierwszej pomocy
  • zmiany w prawie jeszcze w starym roku

Obecnie nasz kodeks drogowy nie zna terminu „korytarz życia”. Częste zdarzenia z udziałem kierowców, którzy nie chcą lub nie potrafią udostępniać pojazdów uprzywilejowanych skłoniły resort infrastruktury do zmian w kodeksie drogowym właśnie pod tym kątem.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Zagadnienia dotyczące umożliwiania przejazdu pojazdom uprzywilejowanym mają znaleźć się w testach na prawo jazdy.

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Przedstawiciel ministerstwa infrastruktury dodał też:

Zgodnie z przyjętymi w Programie realizacyjnym założeniami termin realizacji zadania przewidziany jest do końca 2018 roku. Termin ten określono uwzględniając czas niezbędny na opracowanie koncepcji wdrożenia „korytarzy życia” na drogach szybkiego ruchu oraz określenie propozycji zmian legislacyjnych w tym zakresie.

 

Image: