PORD Gdańsk: egzamin zdasz już samochodem nauki jazdy

W Trójmieście pojawił się pierwszy samochód przystosowany do zdawania egzaminu na prawo jazdy kat B. Od wczoraj egzamin na prawo jazdy można zdawać samochodem OSK. Która ze szkół dysponuje takim samochodem?

Wprawdzie możliwość zdawania egzaminu praktycznego na kat. B prawa jazdy z wykorzystaniem samochodu OSK istnieje już od dawna i wiele ośrodków w kraju z niej korzysta, to dopiero wczoraj 12. września odbył się pierwszy egzamin z wykorzystaniem takiego samochodu.

VW UP zakupiony przez Turbo Jazdę Tadeusz z Gdyni ma zaledwie 3,6m długości, a to oznacza wygodę w manewrowaniu na mieście, parkowaniu i… duuużo miejsca na placu manewrowym PORD. Podobie jak w przypadku Skody Citigo wykorzystywanej przez Auto-Holika z Lublina (jako jedyny w Lublinie udostępnia pojazd egzaminacyjny) i Akademię Auto z Krakowa, jazda tym samochodem po pasie ruchu wygląda tak jak ubieranie sweterka po swoim starszym bracie. Z tym, że w przypadku jazdy egzaminacyjnej oznacza to same atuty.

Zdawanie egzaminu z wykorzystaniem pojazdu OSK w znacznym stopniu redukuje stres egzaminacyjny wpływając jednocześnie na podniesienie wskaźnika zdawalności. Wie to każdy właściciel OSK, ktory przystosowuje swoje pojazdy zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi ośrodka egzaminowania.

Image: