Prawo jazdy 2018: będą zmiany w testach?

Testy na prawo jazdy zmieniają się. Wprawdzie nie są to zmiany tak częste jak powszechnie wydaje się, jednak baza nie jest stała. Czy w 2018 roku będą nowe pytania w testach na prawo jazdy?

Działająca przy ministerstwie infrastruktury i budownictwa komisja weryfikacyjna z testami na prawo jazdy ma sporo pracy, bowiem to właśnie od niej zależy jakość puli egzaminacyjnej. Raz dodane pytania wcale nie muszą funkcjonować na egzaminach w nieskończoność, czasem bowiem zachodzi potrzeba... usunięcia części pytań. Tak właśnie stało się ostatnio, czyli w kwietniu tego roku. Wówczas komisja weryfikacyjna usunęła z bazy pytania - delikatnie mówiąc - kontrowersyjne lub wręcz wadliwe. Niestety niektóre testy na prawo jazdy sprzedawane kursantom w dalszym ciągu zawierają nieprawidłową bazę - zawierającą właśnie te błędne pytania. Co ciekawe wśród usuniętych pytań znalazły się najnowsze - dodane 2 miesiące wcześniej.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Nowe pytania pojawiły się w testach na prawo jazdy ostanio w lutym tego roku. Wówczas do puli egzaminacyjnej, czyli jednocześnie do egzaminów teoretycznych trafiło przeszło 400 nowych pytań.

Nowe pytania w 2018 roku?

Jak widać zmiany w testach na prawo jazdy są. Wprawdzie są powolne, ale jednak - są. Wprawdzie oficjalnych informacji jeszcze nie ma (poprzednio także nie było), sądzić należy, że w 2018 roku do testów na prawo jazdy trafią nowe pytania. 

Jedyne, co jest pewne, to to, że nowe pytania już powstały i nadal powstają. Do komisji weryfikacyjnej należy obecnie decyzja kiedy należy je dodać do puli egzaminacyjnej

Image: