Testy na prawo jazdy: Nie jest obojętne z jakiej bazy uczysz się

Znalezienie w internecie darmowych testów na prawo jazdy wcale takie trudne nie jest, jednak czy taka baza daje gwarancję skuteczności przygotowania się do egzaminu teoretycznego? Okazuje się, że tylko lilka podmiotów zostało wymienionych na stronie rządowej. To właśnie one mają pełne prawa autorskie go pytań stosowanych w testach na prawo jazdy.

Ministerstwo infrastruktiry na swojej stronie internetowej informuje kto tak naprawdę posiada pełne prawa autorskie do pytań egzaminacyjnych. Zgodnie z komunikatem na rządowej stronie prawa te posiadają:

  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,
  • SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,
  • Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,
  • Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5,
  • Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40,

Najlepiej jest uczyć się testów na prawo jazdy pochodzących od firm, których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane przez Ministerstwo. Rozróżnić należy tutaj „podmioty których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane” od „certyfikowanych” testów na prawo jazdy , jak chwali się cześć z wydawców, których jak zostało napisane wcześniej po prostu nie ma. Każdy ma przecież dostęp do pytań egzaminacyjnych, nie każdy jednak potrafi profesjonalnie skonstruować bazę pytań dla poszczególnych kategorii.

Testy na prawo jazdy za darmo

Testy na prawo jazdy za darmo możesz oczywiście pobrać samodzielnie z rządowej strony. Jak to zrobić?

Image: